ČLÁNEK
article 75 image
Ohlédnutí za sezónou 2018/2019
11.02.2019 Muži B

Letošní sezónu jsme začali s novým jménem, novými ambicemi a novým maskotem lvem Arnoštěm. Po nezdařilé loňské sezóně jsme měli spoustu chutí do nových prvoligových bojů. I přes velmi mladý tým, věkový průměr nepřevršil devatenáct let, jsme mířili vysoko, prvním mezníkem pro nás bylo dostat se po základní části do play-off. Dále pak bojovat o ty nejcennější příčky.

Vstup do sezóny se povedl na jedničku, po prvním vyloupeném víkendu a odehraných dvou zápasech jsme měli na kontě šest bodů. Týmová nálada byla nesrovnatelná s předešlým ročníkem této soutěže, proto i po následujících dvou porážkách jsme udrželi týmového ducha, a následující dva zápasy opět vyhráli. Po šesti zápasech jsme drželi nečekané druhé místo a nehodlali jsme ho dát nikomu zadarmo. Takto jsme bojovali přes celou základní část, a proto se nám i nadále dařilo držet na vrchních příčkách tabulky, a taky velmi důležitou celkovou pohodu v týmu. Po dvaadvaceti kolech se naše pozice ustálila na pátém místě, což s rezervou stačilo na náš vytyčený cíl dostat se do play-off.

Chtěli jsme na tento úspěch navázat i v bojích play-off, kde na nás vyšel soupeř SGDL Brno. Na tohoto soupeře jsme si věřili a osobně myslím, že by nám tak jednoduše nepřekazil naši dobře rozjetou sezónu, kdyby nestáhl své extraligové opory právě sem do prvoligových play-off bojů. Bohužel zkušenost hráčů se ukázala stěžejní a ve všech třech zápasech dokázali odrazit všechny naše útoky a s ledovým klidem a precizností si dojít pro postup do semifinále a nám tak předčasně ukončit sezónu .

První dva zápasy proti Brnu jsme hráli jako hosté. Hned v prvním zápasu jsme na Brno od začátku velmi tlačili, dobrým servisem a útokem jsme Brno s vidinou lehkého zápasu zaskočili, trpělivě jsme ztrátovali a rvali se o každý bod – jako lvi. Bohužel dobře rozehraná koncovka prvního setu nakonec skončila lépe pro Brno 27:29. V druhém setu jsme opět ukázali svou bojovnost a urvali jsme set tentokrát pro nás 29:27. V tu chvíli nastal zlom, Brno začalo hrát více soustředěně, precizně, téměř bez chyb a začalo velmi tlačit servisem, což mu vydrželo více méně až do konce našeho čtvrtfinále play-off. První zápas skončil prohrou 1:3. Druhý zápas opět na brněnské palubovce byl od začátku v režii Brna, opět si drželi minimum vlastních chyb a dobrý servis.

Poslední zápas jsme dohrávali bez našeho zraněného univerzála ?, to ale nic neměnilo na naší touze vyhrát před domácím publikem. Brno však opět přijelo připraveno a dotáhlo čtvrtfinále proti lvům do konce na konečný výsledek zápasů 0:3.

Bohužel s ne úplně morálním rozhodnutím brněnského klubu ??? už nic neuděláme a musíme se s prohrou smířit, na druhou stranu máme za sebou úspěšnou sezónu, která pro nás skončila krásným pátým místem.

Můžu za sebe s klidem říct, že po našich předvedených výkonech během celé základní části, ale i během play-off bylo naše umístění zasloužené???