ČLÁNEK
article 320 image
Oslabené béčko na postup v Českém poháru nedosáhlo
19.09.2021 Muži B

Lví béčko bojovalo v Holubicích o postup z 1. kola Českého poháru. Motivaci mělo náramnou, vítězové tříčlenných skupin narazí v další fázi na extraligové protivníky. S těmi si bohužel svěřenci trenéra Miroslava Malána nezahrají. Po výhře 3:0 nad brněnskou Kometou podlehli domácím 0:3 a ve skupině skončili druzí.

 

Dosažený výsledek nelze vnímat negativně, na jih Moravy totiž vyrazil výrazně oslabený celek, který tvořili výhradně junioři. „Předvedli jsme takové výkony, na které jsme v dané situaci měli,“ hodnotil Mirek. „Proti Kometě jsme hráli dobře. Pomohlo nám to, že soupeři udělali pár chyb. Holubice, jejichž kádr tvořili bývalí extraligoví hráči, už byly nad naše síly,“ přiznal.

 

Lvi drželi krok s domácími vždy jen do půlky setu. „Pak nám utekli a my nenašli protizbraň, kterou bychom vývoj sady zvrátili,“ popisoval trenér, jenž považuje zápasy v Holubicích za poučné. „Pro mladé kluky je každá zkušenost s mužským volejbalem k nezaplacení. Viděli, v čem zaostávají, a že se mají stále co učit,“ doplnil.

KALENDÁŘ AKCÍ