Kariéra Mateje Mihajloviče
2010/11 Maribor (Slovinsko)
2011/12 Kamnik (Slovinsko)
2012/14 Maribor (Slovinsko)
2014/15 Karlovy Vary (Česko)
2015/16 Famagusta (Kypr)
2016/17 Štrasburk (Francie)
2017/18 Ljubljana (Slovinsko)
2018/19 Posijinica (Rakousko)
2019 Lvi Praha (Česko)

Karlovarsko je bráno za bohatý klub. Musel jste hodně slevit, když jste přišel ke Lvům? 
Karlovy Vary jsem si zamiloval, měli jsme výborný tým, ve kterém vládla skvělá atmosféra. A ani ten bronz nebyl k zahození. V Praze jsem ale taky našel dobře fungující klub s výbornými trenéry a podobným zázemím. Všechno je téměř totožné, nemůžu si na nic stěžovat.

Za vaším příchodem prý stál i nahrávač Luboš Bartůněk?
Nevím, jestli stál přímo za mým příchodem, ale rozhodně jsem s ním nabídku konzultoval. Přestup mi doporučil a já podepsal.

Bartůňka provází pověst problémového hráče.
Vážně? Toho jsem si nikdy nevšiml. Luboš je pro mě hlavně kamarád a výborný nahrávač.

Naposledy jste získal zlato v Rakousku. Není pro mistra angažmá v desátém týmu Česka cestou dolů?
Je to jednoznačný posun v mé kariéře. V Rakousku jsou tři kvalitní týmy, v Česku je vyrovnaná celá extraliga. Navíc umístění z loňska už neplatí a my letos myslíme na semifinále. Možná i výše.

Cítí se dobře Slovinec v Praze?
Jako doma, Slovinci a Češi jako by si z oka vypadli. Máme podobné jídlo, všichni milujeme pivo a hlavně stejně myslíme.

Byla nějaká země, kde jste se dobře necítil?
Já jsem optimista, snažím se všude hledat pozitivní věci. V každé zemi se mi dobře žilo. Největší pohoda vládla asi na Kypru, i když možná někdy až moc velká.

Můžete to vysvětlit?
Nekvalitně a málo se tam trénovalo. Oni pracují od pondělí do pátku, kdy je zápas. O víkendech máte volno. Rozhodně se pak nezlepšujete.

Na nedostatek tréninku si asi v přípravě Lvů stěžovat nemůžete?
Ta je náročná. Společně s Karlovarskem nejtvrdší. Hodně běháme, rozhodně nejvíce v celé mé kariéře.

Aktualita
V pátek a sobotu se Lvi představí na turnaji v Liberci. Střetnou se tam s áčkem i béčkem Dukly, Odolenou Vodou a Ústím nad Labem. „Půjde pro nás o první utkání v hale. Zatím nebudeme sledovat žádnou taktiku, chceme si zahrát,“ popisuje trenér Tomáš Pomr. „Žádné z mužstev nebude kompletní, a příležitost dostanou všichni hráči,“ dodává. O tom, jak se lužinským borcům na akci dařilo, vás budeme informovat.

Při představování se o vás hovořilo jako o reprezentantovi. Za čtrnáct dní startuje i ve Slovinsku mistrovství Evropy. Proč ve výběru chybíte?
Chci se co nejlépe připravit na extraligu. Je to vážně náročná soutěž.

Kvůli Lvům jste oželel domácí šampionát?
Ano, v nominaci jsem byl, ale jako třetí univerzál. Tady mám šanci se více zdokonalit a třeba za nějaký čas hrát v národním týmu výraznější úlohu.

Žije už Slovinsko mistrovstvím?
Upřímně, ani moc ne. Volejbal je ve Slovinsku taková pětka. Jasně vede fotbal, pak je basketbal, házená a lední hokej. I v tom jsou si naše země podobné. Musíme se snažit, abychom ho zpopularizovali.
Zdroj: https://prazsky.denik.cz/ostatni_region/ozelel-me-a-vrhl-se-do-pripravy-extraliga-je-narocna-zduraznuje-lev-mihajlovic.html