ČLÁNEK
article 705 image
Papírové předpoklady zatím neplatí. Lvi prohráli i druhé finále
20.04.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Obhájci volejbalového titulu stojí krok nad propastí. Také druhé finále s Českými Budějovicemi prohráli, tentokrát 0:3. V úterý se série přesune do Prahy a Lvi už musejí zvítězit.

Jihostroj proti vítězům základní části navázal na úspěch z Unyp areny a před zaplněnou halou zejména díky skvělé obraně vlétl do zápasu vedením 10:2. Vzápětí Lvi sice snížili na dvoubodový rozdíl, ale vývoj setu už nezvrátili. Nepomohlo ani dvojstřídání, kdy místo univerzála Caseyho Schoutena a nahrávače Jakuba Janoucha přišli David Kollátor a Stefan Thiel.

Jihostroj České Budějovice - Lvi Praha 3:0 (20, 18, 16), stav série 2:0.
Rozhodčí: Grabovský, Kovář. Čas: 88 min. Jihostroj: Luengas 11, Okolič 9, Van Schie 23, Balabanov 6, Sedláček 7, Carísio 1, libero Kovařík - Leština. Trenér: Kowal. Lvi: Madsen 4, McCarthy 7, Schouten 2, Čech 6, Crer 5, Janouch, libero Moník - Kollátor 9, Thiel, Estrada 7, Vodička 3. Trenér: Barrial.

V úvodu druhého setu se Lvi poprvé dostali do vedení, ale nevydrželo jim dlouho. Domácí otočili ze 4:6 na 8:6 a pokračovali ve spanilé jízdě. Útokem drtili Pražany, kteří marně hledali odpověď. Trenér Juan Manuel Barrial marně hledal sestavu, která by dokázala trvale českobudějovické volejbalisty přehrát. Na palubovce mu v některých okamžicích zbyli ze základní šestky jen blokaři Fynnian McCarthy a Pablo Crer, ale i snažení náhradníků bylo marné. Lvi sice v závěru druhého setu snížili ze 13:21 na 18:21, ale pak už neuhráli ani bod.

V úvodu třetí sady Lvi zlepšili servis i útok, ale na rozjeté domácí volejbalisty to nestačilo. Jihočeši pod taktovkou nahrávače Eduarda Carísia útočili ve velkém stylu, celkově měli v této sadě šedesátiprocentní úspěšnost útoku. Vyhráli ji o devět bodů a přiblížili se triumfu v extralize volejbalistů.

Fotogalerie ZDE

Papírové předpoklady zatím neplatí. Jihostroj může oplatit Lvům loňskou finálovou porážku, má v sérii tři mečboly. „Já bych si za tým strašně přál, abychom se nebáli vyhrát. Na začátku série jsme byli outsideři, Pražáci byli favorité, teď je to přesně naopak, tak doufám, že se nezalekneme. Musíme absolutně zapomenout, že jsme vyhráli, a začít odznova,“ řekl v nahrávce pro média domácí blokař Oliver Sedláček.

Další program série
Lvi Praha - Jihostroj ČB 23. 4. 17.00 Unyp arena
případně:
Jihostroj ČB - Lvi Praha 25. 4. 18.00 Hala Stromovka
Lvi Praha - Jihostroj ČB 27. 4. 17.00 Unyp arena

Naopak nahrávači Lvů Thielovi do řeči nebylo. „Je těžké najít slova. Budějovice hrály dobře. My jsme nenašli servis, oni měli dobrou obranu. Budeme bojovat v UNYP Aréně, abychom se sem vrátili. To je jediné, na co myslím,“ uvedl. Kouč Lvů Barrial uznal, že Jihočechy zastihlo finále ve skvělé formě. „Teď musíme bojovat jinak, protože doma je šance znovu se vrátit do finále a narušit jejich sebevědomí. Protože to je teď na vrcholu,“ poznamenal.

Zdroj: ČTK - idnes.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)