ČLÁNEK
article 704 image
Pražští Lvi na úvod finále překvapivě padli. Koukneme se do svědomí, burcuje Moník
17.04.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Obhájce titulu vstoupil do finálové série volejbalové extraligy levou nohou. Lvi Praha před zaplněnou halou padli s Českými Budějovicemi 1:3 a přemožitele v nejvyšší domácí soutěži našli po 23 vyhraných zápasech v řadě. Série o titul pokračuje v sobotu na půdě Jihostroje a favorit bude muset výrazně přidat. „Chvílemi mi to od nás přišlo profesorské. Prohra snad přišla ještě včas a nastartuje nás,“ doufal Milan Moník.

Jihostroji ve středu večer skvěle fungovala přihrávka a Michael Kovařík byl za svůj výkon zaslouženě oceněn nejlepším hráčem zápasu. „Je to pro mě velká čest, nikdy jsem takové ocenění nedostal. Krásný pocit,“ hlásilo libero Jihočechů. „Kromě třetího setu jsme hráli výborně.“

Lvi Praha - Jihostroj České Budějovice 1:3 (-20, -23, 21, -21), stav série 0:1
Rozhodčí: Krtička, Buchar. Čas: 135 min.
Lvi: McCarthy 6, Schouten 11, Čech 5, Crer 9, Janouch 2, Madsen 4, libero Moník/Tláskal - Kollátor 12, Thiel, Estrada 15, Vodička 3. Trenér: Barrial. Jihostroj: Luengas 18, Okolič 10, Van Schie 15, Balabanov 11, Sedláček 9, Carísio 4, libero Kovařík - Ondrovič, Leština, Emmer, Velát. Trenér: Kowal.

Domácí favorit nezachytil začátek, za stavu 0:2 dokázal jen snížit a přišel tak o vítěznou sérii v dosti nepříjemný moment. „Nešlo nám vůbec nic, vše bylo špatně. První set jsme zvládli na příjmu, ale nechali jsme se zablokovat, mířili do autu… Nedali jsme servis po celou dobu zápasu,“ litoval Milan Moník.

Fotogalerie ZDE

Získaný set Lvy nenakopl k výrazně lepšímu výkonu, problém byl hlavně v útoku. „Kollátor to nemůže utáhnout celé a bohužel mu tentokrát na útoku nepomohl,“ řeklo libero pražského celku a ocenilo výkon mladého českého univerzála, který zaznamenal 12 bodů. Na straně vítězů nejvíce bodoval Ignacio Luengas (18).

Další program série
Jihostroj ČB - Lvi Praha 20. 4. 18.00 Hala Stromovka
Lvi Praha - Jihostroj ČB 23. 4. 17.00 Unyp arena
případně:
Jihostroj ČB - Lvi Praha 25. 4. 18.00 Hala Stromovka
Lvi Praha - Jihostroj ČB 27. 4. 17.00 Unyp arena

Úvodní finále extraligy mělo skvělou kulisu, většina diváků nakonec odcházela zklamaná. „Fanoušci byli skvělí, o to víc mě mrzí, že jsme předvedli, co jsme předvedli. Ale je to první zápas, loni jsme taky úvodní finále prohráli. Doufám, že se všichni koukneme do svědomí, co jsme udělali špatně, jestli jsme do toho šli na sto procent… Chvílemi mi to od nás přišlo profesorské. Prohra snad přišla ještě včas a nastartuje nás,“ vyhlížel Moník k pokračování finálové série. „Teď jsme tady měli kotel fanoušků, kteří přijeli autobusem. Strašně moc se těším do Budějovic, bude to show,“ usmál se Kovařík.

Zdroj: Miroslav Mazal - isport.cz

KALENDÁŘ AKCÍ