ČLÁNEK
article 714 image
Primátor napsal Lvům: Stříbro má mimořádné vlastnosti
16.05.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Loni vrátili Lvi po 31 letech mužský volejbalový titul do metropole a dostalo se jim té cti, že je ve své rezidenci přijal pražský primátor Bohuslav Svoboda. Letos jim obhajoba sice o kousek utekla, nejvyšší představitel hlavního města na ně však nezanevřel. „Přijměte, prosím, moji upřímnou gratulaci ke stříbrné medaili, kterou jste vybojovali. Zlato je sice zlato, ale stříbro má také mimořádné vlastnosti. Je například kujné, ale také tvrdé. A kupodivu se zpracovává lépe než žlutý kov,“ napsal Svoboda v dopise adresovaném Tomáši Janečkovi, prezidentovi Lvů.

Fotogalerii z loňského setkání najdete ZDE

Tým hrající svá domácí utkání v Unyp areně i letos dosáhl na mimořádné úspěchy. Největším byl postup do osmifinále Ligy mistrů. Lvům se dařilo v základní části extraligy, kterou ovládli s devítibodovým náskokem na Kladno, hladce prolétli čtvrtfinále i semifinále, až ve finále nestačili na Jihostroj České Budějovice, kterému podlehli 1:3 na zápasy.

Pražský primátor jejich cestu pozorně sledoval, několik duelů osobně navštívil. „Mockrát jste dokázali, že patříte k tomu nejlepšímu, co na volejbalové scéně můžeme vidět. Těším se na vás i dál a držím palce, aby příští rok byl pro vás nejen vítězný, ale také zábavný a plný spokojenosti a zdraví,“ zakončil své řádky Svoboda.

Prezident Lvů Tomáš Janeček má z dopisu i náklonnosti vzácného fanouška velikou radost. „Těší mě, že si pan primátor všiml naší práce a znovu ji ocenil. Děkujeme,“ uvedl Janeček.

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)