Jaké to je, když se v Příbrami dostanete pod drobnohledem místního spíkra?
Celá volejbalová republika ví, jak to v Příbrami chodí. Každý zná pana Peterku, který věci komentuje, jak komentuje. Upřímně: není to jednoduché a řada výroků je vyloženě nesportovních.

Vybral si vás a mluvil o vás často. Bylo složité soustředit se na hru?
Tak moc jsem ho zase nevnímal. Občas si mě spletl s mým bratrem. Myslím, že úmyslně. Slyšel jsem, na servis jde Radim Šulc. A komentoval každý můj nepovedený útok. Nicméně se s panem Peterkou znám ještě z dob, kdy jsem byl žák a nějakým způsobem jsem otupěl. Pokud bych ho poslouchal, tak mě asi rozhodí.

Spíkr (jemuž nebylo za těžko kritizovat výroky rozhodčích) opakovaně vypichoval, jak moc se vám nedaří. Souhlasíte s ním?
Chtěl jsem hrát lépe. Zpětně jsem ale zjistil, že jsem měl ze zápasu horší pocit, než bylo nutné. Nevím čím to bylo, možná tou atmosférou.

Začátek jste mě slabší, pak jste se zlepšoval a uhrál i důležité body. Zdravě jste se naštval?
Takhle bych to neformuloval. Možná mě v posledním setu „zdravě naštvali“ rozhodčí. To mohlo způsobit, že jsem se zlepšil. Nicméně to nebylo rapidní.

Za očekáváním jste zůstal už v Karlových Varech. Čím to, že doma hrajete lépe než venku?
Ve Varech jsem se necítil dobře zdravotně. Byl jsem slabý, motala se mi hlava, musel jsem střídat. V Příbrami jsem se před utkáním cítil fajn. Potřebuji se líp sejít s nahrávkou. V tomto týdnu nebyl pohár, pořádně jsme trénovali. Věřím, že už to bude v pohodě.

Problém ve venkovních halách tedy nevidíte?
Rozhodně ne.

Co potřebujete doladit s nahrávačem Lubošem Bartůňkem?
Je začátek sezony, ještě se sžíváme. Těch témat je spousta – výška a délka nahrávky, jak daleko má být míč od sítě… Nicméně: dobrého smečaře dělá to, že si poradí i s horší nahrávkou. A to jsem v Příbrami nezvládl.

Smečařský post Lvů se zdá být nejvyrovnanější. Fanoušci řeší, kdo by měl hrát. Co na přetlak říkáte?
Jsem za něj rád. Smečaři toho mají, co se týče činností, nejvíce na starosti. Jeden zápas se někomu nepovede na příjmu, druhému na servisu… A může přijít další, kdo ho nahradí. To je skvělý pocit, doplňujeme se.

Jak spolu vychází smečařská parta?
Výborně. Celkově spolu v týmu vycházíme téměř ideálně. Může to být i tím, že hrajeme dobře a máme výsledky. Snad nám to dlouho vydrží.

Sestava se vykrystalizovala. A trenér Pomr slíbil: „Všem klukům věřím. Nechci je dostávat pod tlak a po druhé chybě střídat…“ Jde pro vás o důležitá slova?
Jsem rád, že poslední léta mám důvěru trenérů. Od nich ji potřebuji a hned se mi hraje lépe. Ale rozhodně nejsem nedotknutelný. Na hřišti rozhodují výkony.

Teď přijede Ostrava, která naposledy překvapivě prohrála s Ústím 0:3. Může to mít vliv?
Ano, ale na Ostravu. My hrajeme doma a chceme zvítězit, ideálně za tři body. Ostrava má svou kvalitu. To dokázala, když doma porazila České Budějovice.

V čem je její největší síla?
V týmovém pojetí. Největší oporou je reprezentační smečař David Janků, se kterým se dobře známe, byli jsme spolu dvakrát na univerziádě. Minulý rok kluci vybojovali medaili. Mají tak na čem stavět, získali sebevědomí. Bude to moc těžké utkání.

Nicméně se dostáváte do pozice favoritů. Už vám svědčí?
Já chci vždycky vyhrávat, ať jde o volejbal nebo jakoukoli hru. A pozice favorita? Měli jsme dobrou přípravu, za sebou máme pět úspěšných kol, vítězíme a sebevědomí nám roste.

Lvi Praha – VK Ostrava
Utkání 6. kola volejbalové extraligy. Kdy? V sobotu 9. listopadu od 18 hodin. Kde? Ve Sportovní hale Lužiny (Bellušova 1877, Praha 13).