ČLÁNEK
article 529 image
Šest medailí ze sedmi kategorií. Lvi a Lvice vládli Prague Volleyball Games
29.12.2022 Juniorky

/VIDEO/ Medailové žně zažili na Prague Volleyball Games 2022 mladí Lvi a Lvice. Do sbírky klubových úspěchů přidali jedno zlato, dvě stříbra a tři bronzy.

Parádní stříbrné medaile získali mladí Lvi věkové kategorie do šestnácti let. Ve finále sice nestačili na Jastrzebski Wegiel, kterému podlehli 0:2 na sety. I tak muselo být hodnocení trenérky Evy Drešerové pozitivní. „Je to pecka. Za tři dny tu kluci udělali ohromný výkonnostní posun. Do finále nemohl nastoupil obvyklý nahrávač, ale jeho náhradník univerzál se náročné role zhostil parádně.“

Fotogalerie ZDE

Pouze tři míče scházely mladým Lvicím věkové kategorie do osmnácti let k celkovému triumfu. Ve velkém finále podlehly Hamburku až v tiebreaku 12:15. „Jsem spokojený. Unyp arena ovšem na holky zapůsobila více, než jsem čekal. Až na první set nepředvedly takový výkon, jako po celou dobu turnaje,“ vzpomenul trenér Mykola Khomyn především semifinálové výhry 2:0 nad pražským Olympem.

Třetí finálovou účast našeho klubu proměnily Lvice ve vítězství. Postarala se o to děvčata věkové kategorie do dvaadvaceti let, která v souboji o zlato přehrála střešovický Tatran 2:0 na sety. „Holky předvedly svoji hru a příkladně bojovaly. Jsem na ně pyšná,“ radovala se trenérka Lvic Viktoriia Popova. „Za vítězstvím stojí převážně naše trenérka,“ uvedla za celý tým blokařka Klára Maxová.