SK Volejbal Ústí nad Labem – VK Lvi Praha 3:0 (25:15, 25:18, 25:21)
13.01.2019 Muži A

Rozhodčí: Němeček Petr, Velimov Emil

Počet diváků: 631

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dhionathan Da Silva, Wilson Marc, Kramár Filip, Koci Redjo, Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, libero Kořínek Jiří

Hosté: Svoboda Jan, Krajčovič Šimon, Kuboš David, Šulc Marek, Van Werkhoven Mart, Fortuník Ondřej, libero Kovařík Michal. Střídali: Špulák Jan, Démar Matyáš, Kozák Šimon

Vyjádření:

Domácí:

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Dnes jsme hráli výborně. Dobrý servis a účinnou následnou obranu. Dobře hráli všichni, ale to, co s Pražákama dělal Marc Wilson, to jsem asi ještě neviděl. Děkuji divákům a jsme rádi za tři body.“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): Kolektivním výkonem jsme soupeře přejeli. Jsem rád, že jsme Lvům vrátili porážku z Prahy. Kluci zvládli takticky vše, co jsme si řekli před utkáním. Gratuluji klukům k výbornému výkonu. Ve středu nás čeká další důležité utkání v Ostravě a věřím, že budeme hrát stejně koncentrovaně jako dnešní zápas.“

Hosté:

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): Dělali jsme hodně chyb, jak na útoku, tak na servisu. Dnes jsme nepředvedli dobrý výkon. Nebyli jsme trpělivý v mezihře.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Není co hodnotit, odjíždím zklamán.“

Popis utkání:

Začátek utkání vůbec nesignalizoval jednoznačný průběh a výsledek zápasu. Obě družstva se do stavu 8:8 přetahovala o body. Domácím se podařilo kvalitním servisem Tibitanzla a Bartůňka L. a za přispění dobré obrany v poli posunou tým do vedení 14:9. Ústí nabralo sebevědomí a jistotu projevující se hlavně na servisu, kterým tlačí hosty od sítě a následně obranou eliminují jejich útok. Postupně navyšují vedení i za přispění hostů, kteří chybují v útoku i na servisu na 20:13 a o výsledku prvního setu není pochyb.

Ani změny v základní sestavě nepřinesly hostům v druhém setu vytouženou změnu v průběhu zápasu. Domácí pokračují v kvalitním servisu, drží bezchybnost v útoku a to jak na ztrátu, tak i po chyceném míči v poli. Navyšují vedení bod po bodu na komfortní 14:9, dále na 21:16 a opět není o zisku setu pro domácí pochyb.

Třetí set má o něco vyrovnanější průběh. Domácí nedokáží získat výraznější náskok jako v prvních dvou setech a tak je vyrovnané skóre před koncovkou 18:18 jistou nadějí pro hosty na obrat v utkání. Domácím se ale podaří efektní zákroky v poli a spolu se třemi úspěšnými bloky jdou do vedení 23:19. Tuto šance domácí nepustí a bouřlivé publikum dožene hráče k bezchybnému dohrání zápasu a tím i k zisku tří bodů, které mají v přímém souboji sousedů v tabulce dvojnásobnou cenu.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav