Máte za sebou náročný víkend. Zkoušku, kterou jste si jistě vyhodnotili. Jak?
Náročné to je, množství zápasů přizpůsobujeme svůj režim. Určitě bylo dobré rozhodnutí jet do Frýdku-Místku autobusem. Kluci měli alespoň základní pohodlí, v tom smyslu se sami vyjadřovali. Určitě to nyní zopakujeme. I pro nás pro trenéry, kteří obyčejně řídí auta, je to lepší. Vézt ostatní den po utkání takovou dálku, by bylo až nemyslitelné. Z pohledu ovlivnění výkonu: únava se dostaví, s tím je třeba se smířit a vyrovnat. Kádr máme široký, stále častěji budeme zápasovou zátěž rozkládat mezi více hráčů.

I na tříbodové vítězství. Ve třetí sadě jste výrazně vedli… Proč jste ji nezískali?
Tam se utkání lámalo. Vedli jsme o tři body. Škoda. Zachybovali jsme na útoku. Nedohráli jsme set, domácí zvládli koncovku a nabrali jistotu. Musíme být důraznější a silnější. Chceme vyhrát každý zápas. Soupeř nám ale vůbec nepomohl, nechyboval, v tom byl hlavní rozdíl oproti předchozím vítězstvím.

Hrálo se v neděli večer, do Prahy jste přijeli v pondělí nad ránem. Dal jste hráčům nějaké volno?
V pondělí dopoledne měli volno, odpoledne byl dobrovolný trénink. Na něm se sešlo asi šest kluků, tak jsme ho využili k individuálním věcem, zašli si i do posilovny. Zapojil se Matej Paták. Jsme rádi, že mu skončila karanténa. V úterý se trénovalo dvakrát, ve středu proběhla posilovna i trénink. Od čtvrtka začal předzápasový program – klasická příprava na Liberec. Taktiku na Zlín probereme až v sobotu v autobuse během cesty.

Co říci o liberecké Dukle? Moc silnějších soupeřů u nás nepotkáte.
Liberec patří k absolutní české špičce, kam se my řadíme také. Moc se na utkání těšíme. Budeme hrát v domácím prostředí, kde se nám daří, a doufáme, že to potvrdíme. V Unyp areně jsme zatím neporazitelní, věřím, že to tak zůstane. Dukla jede na vítězné vlně, uspěla v poháru, od té doby se jí daří. V minulém kole porazila České Budějovice. Je ve skvělé formě. Obecně mají utkání po pauze vysokou kvalitu. Doufám, že budeme pokračovat v tomto trendu.

Může se v něm pokračovat i ve Zlíně, kde je studená, tmavá a neútulná hala?
Ve Zlíně je specifické prostředí. Nechci být škarohlíd, ale atmosféra tam bude podobná, jako kdyby mohli přijít fanoušci. V takovém prostředí je potřeba se sám motivovat, perfektně se rozcvičit. Musíme to zvládnout, uděláme pro to všechno. Jsme profíci. Zlín je doma bojovný. Očekávám, že to bude těžší utkání, než jsme hráli na konci září v Praze. Určitě se ale cítíme být favority a pojedeme tam tuto roli potvrdit.

Na Ukrajinu odlétáte v neděli v jedenáct hodin, extraligu hrajete v pátek od 16.30 a v sobotu od 15.00. Kdy zvládnete testy?
Čekají nás hned dva – ve čtvrtek pro extraligu, v pátek kvůli odletu.

Kdy ten druhý stihnete?
V pátek po zápase, čtvrteční bohužel nepokryje obě utkání i odlet. Na tom je nejlépe vidět, co teď musejí sportovci absolvovat, aby mohli vůbec hrát.