ČLÁNEK
article 669 image
Trenér Barrial byl pyšný na své Lvy. V Příbrami ukázali velké srdce
26.01.2024 Muži A

/FOTOGALERIE/ Už jedenáct extraligových kol nepoznali volejbaloví Lvi hořkost porážky. V Příbrami sice nezářili, ale přesto dokázali otočit vývoj utkání z 1:2 na 3:2 a mezi duely Ligy mistrů a Českého poháru potvrdit roli favorita. „Zápas hodnotím kladně. Dobře víme, že se v Příbrami hraje těžce. Kvůli náročnému programu jsme protočili sestavu, aby si mohli někteří hráči odpočinout. Jsem pyšný na to, co kluci předvedli a jak utkání odehráli,“ usmíval se kouč Lvů Juan Manuel Barrial.

VK Trox Příbram-VK Lvi Praha 2:3 (14:25, 28:26, 25:19, 17:25, 12:15)
Rozhodčí: Rychlík, Buchar. Diváci: 762. Trox: Gabriel, Šábrt, Toman, F. Ureš, Benitez, D. Rosenbaum, libero Verasio. Střídali Lyzanets, J. Ureš, Tevkun, A. Rosenbaum. Trenér Vašina. Lvi: Madsen, Tibitanzl, Kollátor, Estrada, McCarthy, Thiel, libera Moník a Tláskal. Střídali Schouten, Janouch, Krča, Čech. Trenér Barrial.

Příbramský Trox se letos stal expertem na úřadující šampiony. V Praze zvítězil 3:2 na sety a v domácí hale vedl už 2:1. „Musím uznat, že soupeři hráli výborně. Nakopla je koncovka druhého setu, poté byli odvážnější než my. Bojovali na hranici, někdy až za hranicí rizika a vycházelo jim to,“ ocenil kapitán Lvů Jakub Janouch. Ještě více ho potěšil „velký obrat“. „Pozitivní je, že jsme se semkli. Dva body rozhodně bereme,“ neskrýval.

Fotogalerie ZDE

Lvi sehráli už druhé utkání v tomto týdnu. Třetí je čeká v sobotu, kdy se (netradičně v Odoleně Vodě) postaví Brnu. V neděli ráno naberou kurz Las Palmas, kde na ně v úterý čeká úvodní duel play-off o čtvrtfinále Ligy mistrů. „Zahrát si podobné zápasy je pro nás čest. Postavíme se soupeři, který hrál stejně jako my v základní skupině výborně. Doma porazil dokonce Jastrzebski, což je známka nejvyšší kvality,“ uvedl Janouch a jeho trenér odhodlaně doplnil: „Šance vidím padesát na padesát.“

Zdroj: Michal Káva - denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

25

Únor

ČP-M: BESKYDY X LVI 15.00 HALA TÁBOR

29

Únor

EX-M: LVI X KARLOVARSKO 18.00 UNYP ARENA

2

Březen

EX-M: BESKYDY X LVI 17.00 HALA TŘEBOVICE