Probíhal už minulý týden trochu standardně?
Ano, všechny tréninky proběhly tak, jak měly. Byli jsme sami v hale na Lužinách, dvakrát se podívali do Unyp areny, měli na všechno čas.

Jméno soupeře jste se však dozvěděli až včera odpoledne. Nejistota vás nesžírala?
Bylo za pět minut dvanáct. Zbývaly dva dny do zápasu – navíc jsme museli zajistit testování a zahájit konkrétní přípravu na soupeře. Ve čtyři hodiny se při schůzce klubů rozhodlo, kdy a kde hrajeme. Absolvovali jsme trénink, pak jsme hned jeli na testy. Všechno probíhá v presu, ale jsme samozřejmě rádi, že vůbec budeme hrát.

Testy nakonec budou platit jen 48 hodin, vy jste žádali o 72. Jde o velikou komplikaci?
Stále máme možnost odehrát dvě utkání, o což se budeme od příštího víkendu snažit. Hlavní hygienička paní Rážová nám vyšla vstříc. Hráči, kteří onemocnění už prodělali, jsou devadesát dnů chráněni a nemusí se testovat. Jde alespoň o malou finanční úsporu.

Na kolik vás vyjde jedno testování?
Sehnali jsme nejlevnější možnou variantu, jeden test nás stojí 1400 korun. Šest kluků testovat nemusíme. Včera nás šlo tedy dvanáct včetně členů realizačního týmu.

Kdo to zaplatí?
Zatím leží celá finanční tíha na klubu, což je velmi nepříjemné. Měli bychom dostat dotaci z Covid sport programu. Ta je ale určena na podporu za období, kdy jsme nemohli trénovat a běhali v lese. Každá koruna bude dobrá.

 

Dva duely během dvou dnů. Ovlivní to jejich kvalitu?
Dívali jsme se na rozpis, zatím je šitý horkou jehlou. Zůstávají původní termíny a k nim se přihodí kola, která nebyla odehraná. Problém nastane, pokud budeme hrát jeden den v Ostravě a druhý doma, nebo v Liberci. Snad se kluby dohodnou a budou se ještě přehazovat zápasy. Musíme si ale poradit se vším. Hlavní je, že budeme hrát.

Má Unyp arena dostatek volných termínů?
Primárně se má hrát v pátek a v sobotu. Haly se uvolnily, v tom je výhoda. Ovšem termínovka, která včera přišla, vykazuje spoustu chyb. Jsou tam i dvojutkání v pátek a v neděli, což se nedá na jeden test stihnout.

Zápas sledujte živě.

Na závěr konečně volejbalová otázka. Co nám řeknete o nejbližším soupeři?
Jsme po moc dlouhé pauze. Jaké bude utkání, uvidíme až v jeho průběhu. Proti Odolce jsme nastoupili v létě na turnaji. Vím, že odehrála dobrý zápas s Karlovarskem. Základní šestku má slušně poskládanou, nevidím v ní výraznější slabiny. Naši soupeři předvedou jistě odvážný výkon, budou nás chtít zatlačit servisem, což se jim v úvodu sezony docela dařilo. Naše chuť je ovšem enormní. Tréninky byly dobré. Chceme zvítězit.