ČLÁNEK
article 318 image
Trenér Malán po testovacím turnaji: Potvrdilo se, že na sobě kluci během koronavirové pauzy makali
15.09.2021 Junioři

Ve sportovní hale Slavia v Hradci Králové proběhl tradiční testovací turnaj juniorů. V konkurenci všech družstev Čech a Moravy se z prvenství radovali mladí Lvi. Trenér Miroslav Malán si vítězství vážil, ale výsledek nechtěl přeceňovat. Poté se řeč stočila k následujícímu víkendu, kdy povede béčko na Českém poháru v Holubicích. Sestavu bude mít značně prořídlou i díky neúčasti několika kadetů, kteří se v Praze pokusí o postup do elitní skupiny mistrovství republiky.

 

O jak důležitou prověrku v Hradci šlo?

Testování je organizováno svazem, výstupy z něj jsou pro nás velmi důležité. Mrzelo nás, že jsme kvůli velkému zájmu mohli otestovat jen dvanáct kluků. K tomu se hrál i turnaj. Samozřejmě chce každý vyhrávat, ale jeho výsledky pro mě nebyly až tak podstatné.

 

Co se testovalo a co vám výsledky napověděly?

Testoval se výskok, dosah z místa, odhod medicinbalem, rychlost na třech metrech… Nejpodstatnější pro nás bylo, jestli se kluci zlepšili. Jsem rád, že vesměs ano. Potvrdilo se, že na sobě během koronavirové pauzy makali a něco jsme posléze společně dohnali. Některé výsledky byly skutečně vynikající. Třeba David Kollátor skočil 355 cm, což je parádní.

 

Tedy vládne spokojenost?

Z valné většiny ano. Výsledky si ještě detailně zpracujeme a to horší se budeme snažit odstranit v tréninku. Aby se i ti, co zůstali stát, začali také zlepšovat.

 

Pojďme dále. O víkendu sehrají kadeti na Lužinách rozřazovací turnaj mistrovství republiky. Jaké jim dáváte naděje?

Jde o velmi důležitý turnaj, rozhodne se na něm, jestli se dostanou do nejlepší pětice. Jsem přesvědčený, že by měli tento turnaj vyhrát. Třeba České Budějovice budou ale silné. Víme, že mají vysoké hráče, uvidíme, jak jsou na tom po volejbalové stránce.

 

Vy ovšem na akci nebudete. S béčkem zamíříte do Holubic na Český pohár mužů. S čím tam pojedete?

To se těžko určuje, do Holubic totiž pojedeme v devíti lidech a rozhodně ne v nejsilnější sestavě. Bude tam s námi jediný „muž“ Lukáš Dvořák a jinak už jen junioři. Ani ti nejedou všichni. Část jich máme v nároďáku – Kollátor, Šálek. Pár kadetů, kteří by za normálních okolností měli také jet s béčkem, budou zase hrát turnaj v Praze.

 

Vedle Holubic na turnaji startuje ještě Kometa Brno. Postupuje jediný tým. Je reálné, že uspějete?

Za Holubice hrají bývalí extraligoví volejbalisté Brna a Zlína. Zápas s nimi pro nás bude moc složitý. Zase je možné, že tito starší kluci loni moc netrénovali. Třeba nic nedělali, ztloustli a my je porazíme. Postup nás pochopitelně láká, poté bychom si zahráli s extraligovým celkem, což by byl zážitek. Budeme bojovat.

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)