ČLÁNEK
article 535 image
V rytmu samby. Volejbaloví Lvi přilákali brazilského smečaře
13.01.2023 A-Tým

/VIDEO/ Lvi opět čeří vody volejbalové extraligy. Do konce sezony si zajistili služby brazilského smečaře Gabriela Soarese Pessoy. „Je to výborný útočník. I při složitých situacích se dokáže správně rozhodnout a agresivně zakončit,“ charakterizuje posilu argentinský kouč ve službách Pražanů Juan Manuel Barrial. Devětadvacetiletý borec, jenž má za sebou angažmá v Itálii, zahrál si Ligu mistrů, bral stříbro na Panamerických hrách a dvakrát slavil zisk rakouského poháru, neskrývá vysoké cíle. „Chci vyhrát pohár i extraligu. Máme zdravý a silný tým. Budeme makat a dokážeme to,“ říká.

 

Za příchodem exotického hráče stojí trenér Barrial, jenž loni vedl dubajský Shabab Alahli. Právě z hlavního města Spojených arabských emirátů Pessoa ke Lvům přestupuje. „Když jsem se dozvěděl, že je v klubu nespokojený, hned jsem pojal plán, přivést ho. Může nám pomoci na hřišti i svou vítěznou mentalitou,“ míní. „Samozřejmě bude chvíli trvat, než ho zapojíme do systému, a taky dožene tréninkový výpadek. Od 1. prosince byl doma a připravoval se individuálně,“ neskrývá.

 

Pessoa nabídku z Prahy přivítal. „Možnost vrátit se do Evropy byla pro mě lákavá. Život v ní je daleko příjemnější než v Dubaji. Ta je sice pro turistiku krásná, ale celkově nudná a panuje tam vedro. Neváhal jsem ani chvíli,“ líčí volejbalista, který nejde tak docela do neznáma. V letech 2014 až 2016 totiž nastupoval za Innsbruck a v Lize mistrů se postavil liberecké Dukle. „Tehdy jsem okusil, jak kvalitní je extraliga. Když jsem dostal laso od Lvů, hned jsem věděl, že si takovou soutěž chci zahrát,“ zdůrazňuje.

 

 

V Tyrolsku měl možnost poznat i českou mentalitu. Jeho spoluhráčem byl Marek Beer, který nyní nastupuje za Ústí. „Pro Gabiho šlo o první zahraniční angažmá,“ vybavuje si Beer. „Přišel ze sluníčka do zimy a neuměl ani slovo anglicky. Takže komunikace s ním byla vážně vtipná,“ popisuje a oceňuje, jak se dokázal prosadit. „Byl to mladý kluk, ale brzy začal dávat našim stálicím zabrat. Má neuvěřitelnou sílu, asi jako když kopne kůň. Je to kluk do party – sebevědomý a ctižádostivý. Díky tomu se také dostal na takovou úroveň,“ vypíchne blokař.

 

Pessoa označí dávného parťáka za vtipálka, ale taky pohodáře a výborného hráče. „Marek je charakterní chlap, který mi pomáhal, když jsem něčemu nerozuměl. On vytvořil můj pozitivní pohled na české lidi a nepřímo přispěl k mému angažmá,“ vysvětluje Brazilec. Oba dva se shodnou, že český humor má svá specifika. „Ze začátku Gabi docela koukal. Když pochopil, že nic není myšleno zle, tak se začal bavit,“ sděluje Beer a dodává: „Lvům by měl pomoci. Je emotivní, což potřebují, jelikož na mě občas působí chladně. Pořádně oslaví každý bod, svůj i spoluhráčů.“

 

Poprvé se Unyp arena roztančí v rytmu samby zítra večer. V 18 hodin přivítají Lvi kladenské Orly. „Taneční figury raději předvádět nebudu,“ směje se Pessoa. Svoji sílu vidí v jiných činnostech. „Mohu pomoci při zahrávání vysokých míčů a těžkých výměn. Jsem útočník a věřím si na ně. Mojí silnou stránkou je také servis,“ vypočítává a v dobré náladě doplní: „My Brazilci jsme šťastný národ, máme hodně energie a pomáháme si. Přesně to bych chtěl přinést i do našeho týmu.“

 

Zdroj: René Machálek - sport.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

11

Únor

EX-M Lvi x Liberec 18.00 - Unyp arena

18

Únor

EX-M Ústí x Lvi 17.00 - Hala SLUNETA

2

Březen

EX-M Lvi x Brno 18.00 - Unyp arena