ČLÁNEK
article 483 image
Věřím, že budeme hrát velmi dobrý volejbal, řekl kouč Lvů přes prohru ve Varech
03.09.2022 Muži A

/VIDEO/ Pátý týden přípravy zakončili pražští Lvi zápasem. K němu si nemohli vybrat silnější protivníky. V repríze loňského finále se volejbaloví vicemistři postavili na západě Čech Karlovarsku. Přes porážku 1:3 nebyli zklamaní, o výsledek tentokrát totiž vážně nešlo. „Bylo to klasické přátelské utkání v 11 hodin ráno. Něco se nám dařilo a něco ne. Zkoušeli jsme určité věci. Některé vyšly a jiné ne,“ líčil s úsměvem blokař Lvů Valerij Todua. „Až na několik pasáží jsme nehráli moc dobře na útoku. Dařilo se nám na bloku a v obraně,“ doplnil argentinský kouč ve službách Pražanů Juan Manuel Barrial.

 

V Karlových Varech si mohl vybírat z velmi početného kádru. Ve čtverečku náhradníků postávali nejen talentovaní mladíci, ale i slovenský reprezentant Tomáš Kriško a kanadský Fynn McCarthy. „Jsme rádi, že nás tu bylo tolik. Vždyť jsme přípravu začínali v sedmi lidech,“ připomněl Barrial.„Je velmi důležité, že nyní můžeme zapojit všechny a vyzkoušet je,“ pochvaloval si. Na protřelé duo ovšem po celý duel neukázal. „Fynn přiletěl z Kanady v noci před utkáním a Tomáš měl míč naposledy v ruce před deseti dny. Od té doby bral antibiotika. Teď nemůžeme riskovat,“ vysvětloval trenér.

 

Stejně tak přislíbil, že oba borce postaví už v úterý do domácí zápasové premiéry. V Unyp areně se Lvi postaví od 16 hodin budějovickému Jihostroji. „Těšíme se. Hrát doma je nejvíc,“ zdůraznil blokař Todua. Fanoušky by rád pozval na parádní souboj. „S Jihostrojem se hraje vždycky hezký volejbal. Mají dva nové hráče, my také. Navíc Casey (Schouten) přišel z Budějovic. Určitě se bude chtít ukázat. Sám jsem zvědavý,“ přemítal. „Bude velmi příjemné představit se v domácí hale,“ potvrdil Toduaova slova kouč Pražanů. O konkrétních úkolech pro klání, ale hovořit nechtěl. „Na co se zaměříme? Na naši hru. Máme výborný tým a v úterý budeme poprvé kompletní. Potom, co jsem viděl ve Varech, věřím, že budeme hrát velmi dobrý volejbal,“ dodal trenér.

 

Fotogalerie ZDE

 

 

Zdroj: Michal Káva - prazsky.denik.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

7

Prosinec

EX-M: Lvi x České Budějovice 18.00 Unyp arena

9

Prosinec

EX-M: Karlovarsko x Lvi 18.00 Hala míčových sportů

14

Prosinec

LM-M: Galati x Lvi 17.00 Hala Dunărea