VK Lvi Praha - Volejbal Brno 3:2 (19:25, 25:19, 17:25, 25:23, 15:11)

Rozhodčí: Velimov, Buchar

Počet diváků: 310

Sestavy (od zóny I)

Domácí: Kuboš, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, Démar, libero Kovařík. Střídali: Fortuník, Kozák, Špulák, Svoboda

Hosté: Truong, Licek, Hukel, Okošanovič, Hrazdíra, Pražák, libero Weber. Střídali: Jakubec, Římal, Handlíř

Vyjádření

Domácí:

Matyáš Démar (kapitán domácích): „Důležitá výhra, která nám mentálně pomůže. Zápas byl nervózní z obou stran a z toho pramenilo dost chyb.“

Tomáš Pomr (trenér domácích): „Očekávali jsme těžký vyrovnaný zápas proti soupeři, kterému nevyšlo hrozně 1. kolo. Brno potvrdilo svoji vysokou kvalitu a pro nás velmi cenné vítězství, kdy jsme skvělým kolektivním výkonem otočili utkání přes nepříznivý vývoj, kdy jsme 2x prohrávali. Pochvalu zaslouží celý tým!!!“

Hosté:

Michal Hrazdira (kapitán hostů): „Sahali jsme po vítězství za tři body a přišli jsme o něj ve čtvrtém setu. V utkání rozhodoval servis a více klidu na naší straně ve čtvrtém setu.“

Ondřej Marek (trenér hostů): „Rozhodující pro vývoj utkání byla prohra ve čtvrtém setu, kdy nastal zlom v utkání po dvou nepřihraných balonech a dvou neuhraných bodovkách.“

Popis utkání

Od začátku rozcvičky je na obou týmech vidět velká dravost a chuť do hry. Palubovka na obou stranách duněla v průběhu celé rozcvičky. Začíná první set a domácí pod tlakem soupeřova servisu prohrávají 1:4. Nepříznivý rozdíl ve skóre se nedaří korigovat. Brňané lépe servírují a je vidět, že chtějí z Prahy odvést body a odčinit, tak domácí porážku z Ostravou. Vítězí v prvním setu přesvědčivě 25:19.

V druhém setu začíná na nahrávce domácích Ondra Fortuník, Lvi se zlepšují na přihrávce a na servisu a od začátku otáčí skóre ve svůj prospěch. Vedení 8:6 přináší klid do hry a díky čtyřem bodům z podání se zvyšuje náskok na 16:11. Koncovku domácí zvládají s přehledem a vrací soupeři stejným dílem 25:19.

Třetí set je opět v jednoznačné režii brněnských hráčů a přes veškeré snahy domácích trenérů se nedaří zastavit rozjeté Brno. Tento set se domácí volejbalisté hledají a prohrávají 17:25. Rozhodující pro celkový výsledek je čtvrtý set, ve kterém se od začátku rozpoutala bitva, kdy Brňané tahali za delší konec - 6:8, 14:16. Ztrátuje se bod po bodu až do okamžiku, kdy přichází na servis mladičký Petr Špulák a třemi výbornými servisy vyrovnává stav. Soupeř navíc neuhrává dvě bodovky a ztrácí jistotu na přihrávce. Stav se otáčí – Lvi Praha vedou 21:19 a set strhávají na svou stranu.

Před pátým setem přichází malé vydechnutí a drama o body začíná vrcholit. Lvi se od začátku setu zakusují do svého soupeře a přehrávají ho na přihrávce a útoku. Brno přihrává na 15 procent a to na s velkou chutí hrající domácí nestačí. Průběh setu je velmi bojovný, ale téměř bez chyb hrající domácí vedou 10:6 a následně 12:8 a na ztráty dohrávají pátý set 15:11.

K prvnímu vítězství velkou měrou přispělo domácí publikum, které se nechalo strhnout bojovností Lvů Praha a dotlačilo je ke dvou bodům. Patří ji velký dík.

Autor: Miloš Kočka