ČLÁNEK
article 36 image
Fyzioterapeut Krajčovič: Skloubit sport a studium je náročné
07.01.2019 Muži A

7.12.2018         

 V kvapíkovém tempu vyprovodili pražští volejbalisté o minulém víkendu Zlín. Poprvé v sezoně se jim podařilo zvítězit bez ztráty setu. Pozápasové křepčení sledoval jen z hlediště 22letý slovenský reprezentant Šimon Krajčovič, kterého nepustil na hřiště pochroumaný kotník
Zítra večer (17.00) nastoupí Lvi v Ostravě, a hlásí plný stav. Pozice tradičníblokařské jedničky už ale není neotřesitelná.

Šimone, co říkáte na pravidlo, že vítězná sestava se nemění?
Že má něco do sebe.

Ale vám se nyní příliš nehodí.
To záleží na trenérovi. Kluci hráli se Zlínem výborně a zaslouží si znovu důvěru. Pokud ji dostanou, pochopím to. 
S jakými pocity jste sledoval výborný výkon svého náhradníka Petra Špuláka?
Petr je velmi šikovný, vůbec mě nepřekvapil. Fandil jsem mu a myslel jen na zisk tří bodů.

Jak je na tom váš kotník?
Otok už zmizel, normálně skáču. Jsem připravený podat stoprocentní výkon.

Na Lužinách hrajete třetí rok a k tomu studujete Fakultu biomedicínského inženýrství obor Fyzioterapie. Do Prahy jste šel kvůli škole, nebo sportu?
Kvůli obojímu. Chtěl jsem najít město, kde mohu studovat fyzioterapii a hrát co možná nejkvalitnější volejbal. Posunout se výš.

To na Slovensku nešlo?
Jediná možnost byla v Prešově. A ten mám z Trenčína stejně daleko jako Prahu. Navíc česká extraliga je daleko lepší než slovenská. Proto nebylo co řešit.
Cítí Slovák pro příjezdu do Česka nějaké rozdíly?
Ani ne, nikdo se ke mně špatně nechoval. Občas proběhly nějaké srandičky. Ale popichování uslyší i Češi na Slovensku. Cítím se tu jako doma.

Jak se oba národy popichují?
Žertuje se na téma metra v Bratislavě. O Češích se zase říká, že si chodí do Tater hrát na schovávanou. Klasické srandy.

Je složité skloubit studium s volejbalem?
Je to poměrně náročné. Moc mi v tom pomáhá moje přítelkyně. Spolu jsme šli do Prahy a oba studujeme fyzioterapie. Kdybych jí neměl, všechno by bylo složitější. Kristína mi pomáhá a shání poznámky. Mým jediným úkolem je učit se.

Škola sídlí v Kladně. Proč vy nehrajete za tamní Orly?
Když jsem šel do Česka, měl jsem nabídku z Kladna i Prahy. Ale Kladno tehdy teprve začínalo a já se rozhodl pro Prahu. Byli jsme už nějakou dobu v kontaktu a já zvolil jistotu.
A dnes si vzhledem k výsledkům asi trháte vlasy.
Ne, jsem tu spokojený. Proti vedení nemůžu říct křivé slovo. Na Lužiny jsem dorazil s vykloubeným kolenem a celou sezonu nemohl hrát. Podepsali jsme přesto dvouletou smlouvu, měl jsem kde bydlet a dostal i nějaké peníze na přežití. Takový přístup se ve světě sportu jen tak nevidí. Mám jim co vracet.

Začít můžete hned v sobotu Ostravě. Co od zápasu čekáte?
Samozřejmě vítězství. S tím jdeme do každého utkání. V Ostravě se nezískávají body lehko. Pokud si pamatuji, tak jsem tam ještě žádný nevybojoval. Letos máme daleko silnější tým. Ostrava naposledy překvapila Karlovarsko, kde vyhrála 3:0, a teď jí chceme zaskočit my. 

 

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)