ČLÁNEK
article 379 image
Volejbalista Nedeljković po prohře s Jihostrojem: Jsme jak diesel motor. Do tempa se dostáváme pomalu
22.11.2021 A-Tým

Takový týden si vážně nepředstavovali. Pražští Lvi ve středu přes výhru 3:2 nad Arcadou Galati vypadli z CEV Cupu. O čtyři dny později v extraligovém šlágru 9. kola podlehli Jihostroji České Budějovice 1:3. Místo vytouženého postupu na čelo nejvyšší soutěže se propadli z medailových příček. „Postavení v tabulce teď není podstatné. Zápas si rozebereme a začneme se připravovat na Zlín. Budeme favorité, a to není lehká pozice. Musíme se soustředit na svůj volejbal a naplno bodovat,“ uvedl blokař Aleksandar Nedeljković, jenž patřil v obou duelech k nejlepším Lvům.

 

Lvi Praha – Jihostroj České Budějovice 1:3 (11:25, 22:25, 25:20, 22:25)

Lvi: McCarthy, Janouch, Smith, Nedeljković, Mihajlović, Čech, libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, Skakić, Toman, Todua, Ježek. Trenér: Pomr. Jihostroj: de Amo, Michálek, Mach,Schouten, Stoilovič, Sedláček, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, Kriško, Licek. Trenér: Dvořák.

 

Bylo složité oklepat se z pohárového nezdaru?

Kdykoli přijde zklamání, není jednoduché se vrátit ke své hře. Nejlepší je prohru nebo vypadnutí neřešit a jít dál. Za sebe mohu říct, že jsem se před utkáním cítil dobře a nějakou větší nervozitu jsem necítil. Nepozoroval jsem ji ani na nikom z týmu.

 

Čím si vysvětlujete výkon v prvním setu, který jste prohráli 11:25?

Náš trenér říká, že jsme jak diesel motor. Do tempa se dostáváme pomalu. Na tom musíme vážně zapracovat, trápí nás to od začátku sezony.

 

Co jste si říkali před druhou sadou, v níž se hra vyrovnala?

Trenér nám říkal, abychom se nedívali na soupeře, ale hráli to, co umíme. Šli jsme krok po kroku a hráli lépe a lépe.

 

Přesto jste dle koučových slov vyrobili deset chyb…

Tolik? To je moc. S tím se proti Budějovicím nedá hrát. Chyby budeme dělat vždycky, ale nesmíme si je takto rozdělovat. Každý z nás udělal jednu až dvě, a nastřádalo se to. Musíme se snažit, abychom jich dělali daleko méně.

 

Prohrávali jste 0:2 s lídrem tabulky. Stále jste si věřili?

V tom nevidím problém, my si věříme vždycky. Pokud předvádíme naši hru, nemusíme se bát, výsledky přijdou. To se nám bohužel stoprocentně dařilo jen ve třetím setu. Ve čtvrtém už jsme zase chybovali.

 

Ve třetím jste exceloval na bloku. V té době už se nejspíše diesel motor rozjel...

Do každého utkání jdu s tím, že budu nejlepší. Většinou se mi začne dařit až v průběhu zápasu. Zase jsem trpělivý a počkám si. (směje se)

 

Prohraná koncovka byla dle mínění trenérů i kapitánů o servisu. Souhlasíte?

A víte, že moc ne. Rozhodly detaily. Soupeř v důležitých momentech lépe bránil. Servis nám šel všem podobně.

 

MVP zápasu dle aplikace SmartVolley se stal blokař Jihostroje Oliver Sedláček. Měl jste ho možnost sledovat, a jak se vám jeho výkon líbil?

Je to výborný hráč, dokázal to letos na mistrovství Evropy, kde předváděl dobrý volejbal. Vždycky je pozitivní, když se stane MVP zápasu blokař. Jen je škoda, že byl z týmu soupeře.

 

České Budějovice vyhrály zaslouženě. Co vám zápas napověděl do dalších kol?

Jihostroj nám odhalil chyby. Jaké, to si nechám pro sebe.

 

Odkaz na fotky ZDE

 

Zdroj: Pražský deník

KALENDÁŘ AKCÍ

28

Listopad

EX-M Lvi x Zlín 16.00 - Unyp Arena

29

Listopad

ČP-M Lvi x Zlín 14.00 - Unyp Arena

4

Prosinec

EX-M Beskydy x Lvi 19.00 - venku

11

Prosinec

EX-M Ostrava x Lvi 17.00 - venku

18

Prosinec

EX-M Lvi x Kladno 19.00 - Unyp Arena