ČLÁNEK
lvi logo
Volejbaloví Lvi mají další posilu
02.06.2020 Muži A
Nahrávač Jakub Janouch se vrací do volejbalové extraligy. Po dvouletém působení v německém Friedrichshafenu se stal další posilou pražských Lvů. 

Kapitán národního celku z posledních sezon si opět zahraje domácí soutěž, i když plánoval zůstat ještě v zahraničí. „Situace se pro mě nevyvíjela příznivě a už moc míst nebylo. Takže jsem se zase orientoval na Česko, abych měl místo, které stojí za to a Lvi to splňovali. Nabídka a vize se mi líbily. Je to pro mě velká výzva,“ řekl devětadvacetiletý Janouch.

Mecenáš Lvů Tomáš Janeček vyhlásil pro nadcházející sezonu jasný cíl - titul. Janouch už dva triumfy získal v letech 2015 a 2016 s Duklou Liberec. „Nejsem člověk, který takové věci vyhlašuje, ale není špatné to mít schované vzadu v hlavě jako motivaci. Je k tomu samozřejmě dlouhá cesta. Budeme mít podle soupisky sílu a jdu do takového klubu, protože chci hrát na špičce extraligy,“ řekl Janouch.

Janouch na postu nahrávače střídá Luboše Bartůňka, který bude hrát za Ústí nad Labem. „Oba zůstat nemohli, jde o rozené jedničky. Spolupracovat mohou v reprezentaci, ale ne v klubu. To by dělalo zlou krev,“ řekl Pomr. „Nakonec jsme museli odhlédnout od osobních vazeb a rozhodnout se profesionálně. Šlo o nejtěžší rozhodnutí v mé kariéře. Pro Jakuba rozhodly mezinárodní zkušenosti. Chceme hrát evropské poháry a v mužstvu budeme mít spoustu nových hráčů, špičkové cizince.“

Lvi Praha se budou dál podílet na Bartůňkově platu. „Smlouva, kterou měl tady, bude dodržena. Luboš nesměl tratit a nepřijde ani o korunu,“ uvedl Pomr.

Pražský tým už posílili dva srbští hráči, blokař Aleksandar Nedeljkovič a přihrávající smečař Stefan Skakič. Klub se chystá přivést ještě jednu velkou zahraniční hvězdu. „Jedná se o špičkového smečaře,“ řekl Pomr.

V uplynulé sezoně, která skončila předčasně kvůli koronavirové pandemii, obsadili Lvi páté místo. V Praze se slavil titul naposledy v roce 1992 ještě v československé lize díky devátému klubovému triumfu Olympu.

 
Autoři: ČTKiDNES.cz

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/volejbal/jakub-janouch-lvi-praha.A200602_133229_volejbal_rou?utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop

KALENDÁŘ AKCÍ

26

Září

EX-M: Lvi - Beskydy (Unyp arena)

28

Září

EX-M: Karlovarsko - Lvi (Hala KV)

5

Říjen

EX-M: Lvi - Dukla (Unyp arena)