/FOTOGALERIE/ Pouhých 71 minut trval ve 14. kole ČEZ volejbalové extraligy mužů souboj mezi pražskými Lvy a Ústím. Úřadující šampióni dominovali všem herním činnostem a bez výraznějších problémů zvítězili 3:0. „Utkání hodnotím pozitivně. Tři body na konci roku jsme přesně chtěli. Navíc jsme je získali poměrně snadno a rozhodl o tom servis,“ líčil Jakub Ihnát, jenž byl vyhlášený MVP zápasu. „Ceny si ohromně vážím. Znamená pro mě motivaci do další práce,“ doplnil smečař.
Jeho spoluhráč, Jiří Benda, nebyl spokojený pouze se vstupem do utkání. V prvním setu prohrávali Lvi 5:9. „Nezačali jsme tak, jak jsme si slibovali. Naštěstí jsme se dokázali rychle vrátit do zápasu a vysokou laťku jsme drželi až do jeho konce. Jsem spokojený s výkonem i výsledkem,“ usmíval se další ze smečařů.
VK Lvi Praha - SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)
Rozhodčí: Grabovský, Olt. Diváci: 450. Sestava Lvů: Trojanowicz, Balague, Ihnát, Nikačevič, Janouch, Benda, libero Tláskal. Střídali: Heřmanský, Kollátor. Trenér: Barrial.
Duel byl speciální pro dvě opory Ústí Jana Vodičku a Martina Tibitanzla, kteří v Praze dlouho hráli a zažili v ní mistrovské oslavy i triumf v Českém poháru. „Na zápas jsem se těšil nejvíce z celé sezony. Obnovily se mi příjemné vzpomínky, viděl jsem kluky i fanoušky. Bohužel jsme prohráli, Lvi prokázali kvalitu na servisu a následně nás ubránili,“ popisoval Vodička. „Bylo fajn se vrátit do Unyp areny. Jen škoda, že se nám nepodařilo předvést lepší volejbal. Lvi nás doslova drtili servisem, což rozhodlo,“ dodal Tibitanzl.
Fotogalerie ZDE
Pražané si nyní užijí trochu odpočinku, v příštím týdnu na ně čekají hned tři soutěže. V pondělí 5. ledna si od 14.30 zahrají odvetu čtvrtfinále Českého poháru s Příbramí, o tři dny později (18.00) se postaví v Lize mistrů Berlínu a v sobotu vše zakončí (18.00) extraligovým zápasem s Kladnem. Na všechny duely ještě zbývají nějaké vstupenky a uskuteční se v Unyp areně.
Zdroj: Michal Káva - denik.cz