Vyřazení mělo společné jmenovatele – servis, příjem, chcete-li odvahu a bázlivost. Lvi ukázali dvě až tři tváře.

„V prvním zápase jsme byli jasně lepší, ve druhém Odolka,“ popisoval kouč. „Ve třetím gradovaly výkony na obou stranách. Čekal jsem tuhý boj, on byl ale ještě tužší,“ zdůraznil. „Krásná série. Nezlobte se, ale nemůžu klukům nic vytknout. Byla to bitva se vším všudy a rozhodly ji drobnosti.“

Pomr hovořil o přístupu. Když se začaly probírat jednotlivé sety a úseky v nich, výhrady našel.

Tak třeba… Do zápasu vstoupili Pražané famózně. Netrvalo dlouho a vedli 11:5. Jenže se na podání dostal domácí nahrávač Robert Viiber a rázem se skóre otočilo na 11:13. „Viiber set rozhodl. Jeho servis skóre dotáhl i zvrátil,“ přikyvoval Pomr.

Na to, proč Lvi nedokázali Estoncovo podání zkrotit, přesnou odpověď nenašel. „Určitě nám chybí zkušenosti, ale nervozitu jsem necítil. Rozhodně ne takovou, která by výsledek přímo ovlivnila,“ odmítl názor, že za vyřazení mohla nedostatečná mentální příprava.

Oni ho vyvraceli sami Lvi. Ve druhé sadě totiž prohrávali 0:6 a nakonec ji dotlačili k setbolu. „Na tom je vidět, jak moc kluci chtěli. Obrovskou vůlí se dokázali dotáhnout,“ ocenil Pomr.

Koncovka ovšem patřila Aeru. „Rozhodly individuální chyby. Škoda, všechno mohlo být jinak.“

Kontrakty do konce května

Ve třetí části se pražští volejbalisté konečně dočkali. V té následující vedli 19:18, na servis ale kráčel Robert Viiber. „Nebudu už chválit jeho podání. V půlce sady jsme nedokázali odskočit na výraznější rozdíl. Tam se lámal chleba,“ všiml si trenér. „Formu o něco lépe načasovala Odolka. Musíme jí pogratulovat a popřát štěstí do čtvrtfinále,“ uzavřel téma.

A co bude se Lvy? Sezonu zahájili s novým vedením, jménem i koncepcí. Mají za sebou vlastně rok číslo jedna.

„Jsme na začátku cesty, jejíž cíle jsou dlouhodobé. Získali jsme mnoho poznatků. Já, hráči i celý klub. Na nich se dá stavět a v příští sezoně nás jistě někam posunou,“ prorokoval Pomr.

Do té doby zbývá téměř šest měsíců. „V pondělí večer se sejdeme, dáme fotbálek a pokecáme. Kluci mají smlouvy až do konce května, bude dostatečný prostor pro hodnocení i kvalitní trénink,“ nastínil kouč. „Budeme s každým mluvit a dobudovávat kádr pro další sezonu. Ta letošní byla bohužel neúspěšná,“ doplnil bez příkras.