ČLÁNEK
article 66 image
z 5. místa do play off 1.ligy
02.02.2019 Muži B
V pátek 1. února odehrálo družstvo Lvi Praha B svůj první zápas play-off na palubovce Brna. Ambiciózní Brno posíleno o hráče z jejich extraligového kádru bylo jasným favoritem utkání, ale mladí hráči Lvů byli připraveni porvat se o každý balón a nedat nic zadarmo.

Základní sestava: Kočka, Svoboda, Špulák, Toman, Drozen, Horák, libero Ježek.
V prvním setu měla obě družstva k dispozici setboly, radovat se nakonec mohli zkušení hráči Brna ( Boula, Hrazdíra, Staněk- přestup z Liberce),Handlíř , Pražák,Římal, Lžičař).. Průběh druhého setu byl srovnatelný s prvním, risk na servisu ale tentokrát přinesl odměnu v podobě vyrovnání stavu na 1:1. V dalších dvou setech se ale v této herní činnosti přestalo Lvům dařit. Soupeř měl dobře přihráno a útočil do rozhozené obrany.
Překvapení se tak nekonalo, ale hráči z Prahy podali v první polovině zápasu skvělý a bojovný výkon, druhý den tak bylo na čem stavět.

Výsledek 3:1 (27,-27,18,15)

V sobotu 2. února se konal druhý zápas čtvrtfinálové série play-off proti Brnu. Do utkání šli Lvi za nepříznivého stavu 0:1 na zápasy.
Základní sestava: Kočka, Havlas, Horák, Toman, Drozen, Charvát, libero Ježek.
V prvním utkání se ukázalo, že ,,béčko'' Lvů dokáže sehrát s extraligovým týmem vyrovnanou partii a cíl byl udržet soustředěný výkon déle než předešlý den. Vyrovnaný průběh ale nabídl jen první set. Zkušení hráči Brna, prověřeni i zahraničími ligami, drželi Pražany celý zápas pod tlakem a zaslouženě vyhráli 3:0.
V pátek hrají Lvi doma na Lužinách, kde se budou snažit o zvrat v sérii a prodloužení svého působení v play-off 1. ligy.

Výsledek 3:0 (20,17,16)