ČLÁNEK
lvi logo
ZÁPAS : VK Lvi Praha x Č.Budějovice
02.02.2019 Muži A

Vysoce favorizované České Budějovice přijíždí do Prahy s jasným cílem, odčinit domácí porážku před TV kamerami s Ostravou. Oproti tomu domácí Lvi,  opět posíleni Ginem Naardenem, mohli vidět v předchozím kole  , jak je nutné tlačit na Budějovice , aby byla šance na úspěch.

č.:   106    dne:      2.2.2019           v hod.: 18.00

Domácí – Hosté  Výsledek  2:3 (-19,11,22,-18,-12)

Rozhodčí:  Němeček P., Dmejchal M., na čarách Činátl D., Poláček J., delegát Popadinec B.

Počet diváků: 360

Sestavy (od zóny I):

Domácí:  Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc , Van Werkhoven , Fortuník , libero Kovařík     Střídali: Svoboda, Špulák, Démar, Kuboš

Hosté:  De Amo, Michálek, Mach, Křesťan,Kraffer, Todua libero Kryštov                         Střídali:  Šotola , Fila , Kupilík,Stamples, Polák

Vyjádření:

Domácí:

Matyáš Démar (kapitán domácích):  Velká škoda super rozehraného zápasu – zápas jsme bohužel nedotáhli do vítězného konce.

Tomáš Pomr (trenér domácích): Teď jsem zklamaný z porážky. Ale odehráli jsme kvalitní vyrovnané utkání, které se muselo líbit. Zápas měl vše co má mít. Drželi jsme dobře taktitku a udrželi kvalitu po celý zápas. Rozhodujícím momentem utkání v pátém setu byla kvalita a důraz na útoku. Pokud navážeme na dnešní výkon, budeme úspěšní.

Hosté:

Radek Mach (kapitán hostů):  V 1.setu vše vycházelo , jak jsme potřebovali. Ve druhém setu se výkon lvů zvedl a bylo těžké je zastavit. To se podařilo až ve 4 setu naší úpornou bojovností. V 5. Setu to již bylo čekání na chybu , která přišla na straně soupeře a nám se po výborném ztrátování podařilo zvítězit.

René Dvořák (trenér hostů):  Dnes velmi těžké utkání. Bohužel nemáme herní pohodu z před vánoc, chybí nám herní sebedůvěra. Nemáme jistotu na příjmu a servisu , tak jak v prosinci. Velmi si cením dnešního vítězství , hlavně oceňuji zvednutí hráčů po kládě z 2.setu.

Popis utkání:

1.set Od počátku Budějovice pečlivě ztrátují a spolehlivě podávají. Lvi se snaží opětovat ztrátu. To se daří ve hře 1.sledem, ale z kůlu přichází chyby, které posílají hosty do vedení. Ti precizní hrou na ztrátu a perfektním seskupováním trojbloku v obrané činnosti vítězí 19:25.

2.set Začátek setu je v režii domácích , vypadá to , že dnes nedají kůži zadarmo. Gino je při chuti a Lvi vedou 7:2. Co zahrají Lvi středem to padne, potřebujeme udržet přihrávkou Forbese u sítě. Daří se 9:4 a další body obranou dostávají domácí do trháku. Trenér hostí točí se sestavou , Komín místo Křesťana 12:6, nepomáhá – 15:7 a na nahrávku jde Kupilík. Místo Krafiho jde Fila , ani to Lvy nezastavuje. Snad Macháčkovo zavazování bot - na dvakrát , ale to přináší nejprve žlutou a pak červenou 18:7. O vítězství v setu je rozhodnuto. Dlouho Budějky nedostali 25:11.

3.set  Lvi mají hlad po vítězství a jsou velmi agresivní na útoku , vedou 9:5 . Začíná bij o každý balon a úspěšnou ztrátu . Diváci se probouzí . Za stavu 13:10 jde na servis Křesy a přihrávači domácích si neví rady 13:13. Už to vypadalo na újezd , ale Lvi se opět zvedají  a jdou do vedení 20:17. Znovu dramatický zvrat po chybě Šimona Kozáka – 20:20. Houpačka pokračuje a v koncovce vítězí větší agresivitou domácí 25:22.

4.set od začátku setu je patrné , že Budějovice nechtějí přijít o další body . Kapitán hostí Radek Mach velí do ofenzivy  a hecuje celé družstvo 4:8. Začíná to jiskřit na obou stranách. Hráči si to sypou a hra má grády . Diváky to evidentně baví. Na hostech je vidět větší herní zkušenost . V této fázi zápasu domácí chybují , ale stále mají hlavy nahoře a bojují. Přes veškerou snahu se nedaří dotáhnout se na hosty a ti vítězí v setu 18:25.

Máme tu opět 5.set . Ten má krásný vývoj . Jedna hezčí ztráta než druhá. Do vedení 4:2,  se dostávají Lvi blokem Marta a Forbese , proti super útoku Macha. Ztrátuje se bod po bodu a čeká se kdo udělá první chybu. Lvi stále mírně vedou 10:8. Přichází urputná rozehra , tu domácí prohrávají a následně Křesy tlačí na servisu 11:11.  Další útok na ztrátu přichází od Gina po lajně a tam ho snad poprvé v zápase famózně chytá Kryštof a  útokem Křesťana jdou Budějovice do vedení 11:12. V koncovce setu Forbes sází na jistotu , hraje 2x přes Gina . Krásné útoky jsou provázeny perfektním blokem Michálek – Todua a bohužel pro domácí , Budějky vítězí 12:15 .

Blahopřejeme vítězi a přejeme si více takových zápasů , ale s lepším koncem pro Lvy.

Autor: Miloš Kočka